PRESSIKUTSE

IMG_4378Tallinna linnahalli kontserdisaalile annab eksperthinnangu Jaapani tippakustik Yasuhisa Toyota.
Sel reedel, 26. augustil kell 15.00 esitlevad pressile Tallinna linnahalli rekonstrueerimisplaane ning annavad ülevaate hoone tehnilisest seisukorrast Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aas ning Tallinna linnahalli nõukogu esimees Meelis Pai.
Linnahalli kutsel külastab Eestit ka tippakustik Yasuhisa Toyota, kes annab hoone kontserdisaalile eksperthinnangu. Toyota on olnud peaakustik selliste hoonete ehitamisel ja renoveerimisel, nagu Walt Disney kontserdimaja Los Angeleses, Helsingi kontserdimaja, Sydney ooperimaja jpt. Meelis Pai loodab, et külaskäik veenab Toyotat koostööks leidmaks parima lahenduse Tallinna linnahalli kontserdisaali akustikale.
Linnahall on eriline esitluspaik ning rekonstrueerimise käigus on eesmärgiks luua saal, mis loomuliku akustikaga toetab klassikalise muusika esitlust. Ka Eesti tuntuim akustik Linda Madalik kinnitab, et Toyota on tänaste akustikute seas absoluutne superstaar. Kogu tema ettevõtte lähenemine akustikas on Madalikule väga südamelähedane.
Üritusel näidatakse Enn Põldroosi võimsat gobelääni ”Inimeste elu”, mis on 10 x 50 meetri suurune taies ning ühtlasi Linnahalli kontserdisaali eesriideks. Olulise ajaloolise sündmuse tunnistajaks oli kunstiteos Eestimaa Rahvarinde kongressi ajal ning sel reedel näidatakse maailmas ainulaadset taiest taas avalikkusele.
Arhitekt Raine Karbi projekteeritud ja Tallinna sadama läheduses asuv 4200-kohalise kontsertsaali, jäähalli ja kohvikutega Tallinna linnahall valmis 1980. aasta Moskva suveolümpiamängudeks. Linnahall pälvis biennaali Interarh-83 Grand Prix’ ja Rahvusvahelise Arhitektide Liidu presidendi kuldmedali ja preemia ning 1984. aastal NSV Liidu riikliku preemia, tänu sellele arvati linnahall ka muinsuskaitse objektide nimekirja.
Pressiüritus algab 26. augustil kell 15.00 ning kestab tund aega. Sissepääs on Linnahalli peauksest. Pärast pressiesitlust on ajakirjanikel võimalus intervjuudeks.

Pressimaterjalid asuvad siin.

Lisainfo:
Meelis Pai
Tallinna Linnahalli nõukogu esimees
+ 372 50 11 499
meelis.pai@gmail.com